Може ли да се транспортира пералнята легнала
Пералните машини обикновено се транспортират изправени. Но поради определени обстоятелства може да няма друг избор. Това не означава, че трябва да я транспортирате легнала настрани.
В никакъв случай не го допускайте, защото рискувате да скъсате кабел на машината или да разкачите барабана, който не е фиксиран. Вътрешните части на машината се поддържат от система за окачване.
При силен удар ще се повредят някои от тези елементи, когато пералнята е поставена легнала на една страна. Доколкото е възможно, винаги транспортирайте пералната в изправено положение, дори ако е чисто нова.
Автоматичните модели имат две основни части: вътрешна и външна. В първата се събира водата, като позицията ѝ е фиксиране и не се движи. Междувременно барабанът е мястото, където поставяте дрехите си. Той се върти по време на пране или центрофугиране.
Когато поставите пералнята на една страна, тези две части се блъскат една в друга и това води до повреда. При превозването на уреда се разрушава и системата за окачване. Тя е отговорна за поддържането на барабана.
Транспортните болтове стабилизират ваните на пералните с предно зареждане по време на пренасяне. Те се отстраняват преди първоначална употреба на машината. Но когато трябва да превозите уреда до новото си жилище, е необходимо отново да ги поставите.
Дори и да сте загубили оригиналните транспортни болтове, пералнята може да бъде поставена в легнало положение на задната си част. Това е и единственият вариант за нейното превозване в този случай.
Най-добрият и безопасен начин за транспортиране на пералнята е като я поставите в оригиналния ѝ кашон, заедно с цялата й защитна обвивка. Можете да си набавите допълнителен материал за предпазване на машината, ако не разполагате вече с фабричната опаковка.
Не забравяйте да подсигурете защитата на ъглите и страничните панели, за да не ги нараните при транспортиране. Как да превозите старата си пералня:
С поставени транспортни болтове |
Легнала на задната ѝ част |
В изправено положение |